Otel temizliği önemlidir


    Otel insanların belirli zaman aralıklarında belli amaçlarla konakladıkları yerlerdir. Otel odaları kimleri misafir etmemiştir ki.
 
     Kimi zaman bir yazar, kimi zaman aşçı, işçi, memur, öğrenci, turist vb. gibi birçok kişi geçer bu odalardan. Amaçlar farklı olabilir; bazıları tatil, bazıları iş, bazıları zorunluluktan bilinmez ki nedir amaçlarlar. Amaçlar farklı olsa da araç hep aynıdır aslında, hep bir otel odası.
 
     Bu paylaşılan oda konumunda ki bu odalar mümkün olduğu kadar temiz olmalıdır ki insanlar rahat hareket edebilsin.
 
      Antalya Otel temizliği nedir peki? Nasıl olmalı? Antalya Otel temizliği öyle baştan sağma bir konu değildir. Çünkü inşaların sağlığı söz konusudur çünkü. İlk önce başlanması gereken temizlik noktası o yatak çarşaflardır.
 
     O çarşafların hangi sıcaklıkta ne kadar yıkandığı, hatta ve hatta hangi deterjanla yıkandığı, o çarşafların değişim süresi bile önemli bir konudur.
 
     Onun dışında banyo ve klozet temizliği, kullanılan deterjan temizlenme süreleri, bornoz ve havlu temizliği, insanların sağlıklarını etkileyebilecek önemli bir konudur.
 
     Odanın silinmesi süpürülmesi tozunun alınması bu gibi şeyler otel temizliği ve o otelin başkaları tarafından da tercih edilmesi açısından önemli bir konudur.

 Otelde Değil Evinizdesiniz

 

             Her müşterinin odaya girişi ile başlayıp kaldığı gün boyunca isteğine bağlı olarak Antalya Otel temizliği yapılması mümkündür. Otelde odayı boşaltan her müşterinin arkasından kaldığı odada genel temizlik uygulanır.

 

             Antalya Otel temizliği sadece oda ile sınırlı kalmaz. Koridorlar, toplantı salonları, kapalı yüzme havuzu, spor salonu, hamam, sauna, masaj gibi her bölümde itinalı çalışmalar yapılarak, farklı kimyasal temizleyicilerle işlem yapılır. Sık sık temizlik ekibinin çalışmaları incelenerek, farklı alanlar için doğru bez ve kimyasal kullanımları konusunda uyarılar yapılır.

 

             Hatta açık yüzme havuzu, bahçe gibi alanlarda da Antalya Otel temizliği itinalı bir şekilde yapılarak, denetimlerde tam not alma ya da müşteri memnuniyeti için çalışma yapılır. Ortak kullanım alanları, içecek ve yiyecek malzemeleri, havlu ve çarşaflar yüksek standartlardaki temizlik ve hijyen kurallarına uygun dezenfekte edilir.

 

 Antalya temizlik şirketleri, Antalya temizlik firmaları